Sport - Scris de , Sunday, 10 October 2010 9:40 - 0 comentarii

Visam egal, am obţinut înfrângere

Tricolorii au jucat la egal pe “Stade de France” şi au rămas anihlaţi pe teren după ce francezii au deschis scorul în minutul 83. Golul a fost marcat dintr-o poziţie suspectă de ofsaid.
Portarul Costel Pantilimon a făcut minuni în poarta României, iar Florescu şi Săpunaru au avut ocazii monumentale să deschidă scorul, în repriza secundă. Echilibrul a fost rupt de arbitrul portughez Pedro Garcia, care nu a văzut offside-ul de la golul Franţei. România s-a pierdut la 1-0 şi a mai încasat un gol, în ultimele secunde ale meciului.
În altă ordine de idei, lovitura de start a partidei la care au asistat peste 75.000 de oameni (din care 1.000 de români) a fost dată de piloţii francezi Sebastien Loeb şi Daniel Elena care au câştigat, săptămâna trecută, al şaptelea titlu consecutiv în Campionatul Mondial de Raliuri.